24 Niedziela Zwykła

15. 09. 2013 r.

 

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy 47 Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich pracowników mediów, zwłaszcza katolickich, by byli strażnikami prawdy i chrześcijańskiej miłości. Rozpoczyna się III Tydzień Wychowania oraz będą Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

2. Jutro wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa, w środę 18 września święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, w piątek wsp. Świętych Męczenników: Andrzeja Kim Taegona, Pawła i Towarzyszy, w sobotę święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

3. We środę 18 września będziemy obchodzić 30 rocznicę poświęcenia kaplicy p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Białowoli. Za tydzień na Mszach świętych w całej parafii będziemy wspominać te wydarzenia, dziękując Bogu i ludziom za dar tego świętego miejsca.

4. Ministranci obowiązkowo zbiórka we środę o godz. 17:00, ks. Krystian zapisuje kandydatów na ministrantów, w sobotę wyjazd o godz. 9:00 spod plebanii na paintball.

5. Bierzmowanie dla uczniów 2 i 3 klasy gimnazjum i tych którzy jeszcze nie przystąpili odbędzie w przyszłym roku 24 czerwca. Spotkanie organizacyjne odbędzie się za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 12:00 w kościele parafialnym w Lipsku.

6. Za tydzień ofiarami do puszek wspierać będziemy nasze KRZ.

7. Możemy nabyć kolejny  tygodnik „Niedziela”.

8. Są już kalendarze na 2014r. Z wieńcami po 5 zł i dla rolników po 25 zł.

9. Opiece Matki Bożej polecajmy pracowników mediów, dzieci i młodzież, małżeństwa i rodziny oraz naszą wspólnotę parafialną. Pod Twoją obronę…

10. W dniu wczorajszym pożegnaliśmy ś.p. Anielę Bondyra z Lipska, która przeżyła 97 i pół roku. Wieczny odpoczynek…