O G Ł O S Z E N I A

Poniedziałek w Oktawie Wielkanocny

25 kwietnia 2011 r.

1. W imieniu społeczności akademickiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła składam serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na rzecz tej uczelni.

2. Trwamy w uroczystym świętowaniu Oktawy Wielkanocy. Z tej racji w najbliższy piątek nie obowiązuje powstrzymanie się od pokarmów mięsnych.

3. Czuwanie przed beatyfikacją papieża Jana Pawła II w Zarzeczu w piątek i sobotę. Msza św. o godz. 15:00 a o 21:00 Apel Jasnogórski. W Lipsku Apel Jasnogórski przy pomniku w sobotę o godz. 21:00.

4. II Niedziela Wielkanocny, 1 maja, jest świętem Miłosierdzia Bożego, a zarazem dniem patronalnego odpustu ku czci św. Miłosierdzia Bożego w Zarzeczu. Uroczysta Msza św. odpustowa będzie odprawiona o godz. 13.00.

5. Dla nas Polaków najbliższa niedziela jest także dniem radosnego dziękczynienia za dar beatyfikacji papieża Jana Pawła II. Z tej racji nastąpi zmiana odprawiania Mszy św. W Kościele parafialnym Msze św. będą o godz. 7:00 i 16:00, w Białowoli o 8:30.

6. Przyszła niedziela jest  świętem patronalnym „CARITAS”. Po każdej Mszy św. do puszek będą zbierane ofiary na rzecz potrzebujących.

7. Za tydzień I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych dla członków Kółek Żywego Różańca.

8. Od niedzieli rozpoczynamy nabożeństwa majowe poświęcone czci Najświętszej Maryi Panny, które w naszej świątyni będą codziennie po Mszy św. wieczornej o godz. 18:00, w Zarzeczu o 17:00 a w Białowoli o 16:30. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich, a za Waszym pośrednictwem także Waszych domowników, krewnych i znajomych na wspólną modlitwę. Zachęcamy do kultywowania tradycji śpiewania Litanii Loretańskiej przy figurach i krzyżach. Przy tej okazji zwracamy się z prośbą o odnowienie przydrożnych krzyży i kapliczek, które znajdują się na terenie Parafii.

9. Zdjęcia ze świąt będziemy mogli obejrzeć na stronie internetowej naszej parafii pod adresem: parafia-lipsko.pl

10. Aerobik w Lipsku we wtorek o godz. 19:00 a w Białowoli o we środę o 18:00.

11. U ministrantów możemy zaopatrzyć się w najnowszy numer „Niedzieli”.

12. Opiece Matki Bożej i naszego patrona zawierzmy nasze rodziny i wszystkich wracających do swoich domów gości.