I  Niedziela Adwentu

1. XII. 2013 r.

 

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adwent i nowy rok liturgiczny. Adwent ma podwójny charakter: jest czasem przygotowania do uroczystości Bożego Narodzenia, podczas której czcimy pierwsze przyjście Syna Bożego na świat. Jest też czasem, w którym uwaga nasza zostaje skierowana na oczekiwanie powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu dziejów. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych.

2.  Dziś na Mszy św. o godzinie 6:00 poświęcone zostały opłatki na stół wigilijny. Spotkanie Rady Parafialnej o godz. 15:30.  

3. W liturgii Kościoła Katolickiego obchodzimy w tym tygodniu: we wtorek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera, w piątek św. Mikołaja, biskupa, w sobotę św. Ambrożego biskupa i doktora kościoła.

4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Do chorych ks. proboszcz i ks. Krystian pojedzie w piątek od godz. 9:00.

5. W następną niedzielę II Adwentu wypada też uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Przyszła niedziela jest Dniem modlitw za Kościół na Wschodzie, zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

6. Bóg zapłać za ofiary na dach świetlicy.

7. Są kalendarze KRZ. Jest do nabycia kolejny tygodnik „Niedziela”: 1. Art. „Odeszła ikona matki”, 2. Art. „Spełnione życie  matki świętego”. Są już świece Caritas w cenie 5 zł.

8. Opiece Matki Bożej zawierzajmy naszą Ojczyznę, prośmy o dobre przeżywanie czasu Adwentu przez wszystkich ochrzczonych; polecajmy także siebie samych, nasze rodziny i tych, którzy potrzebują naszej modlitwy: Pod Twoją obronę…