O G Ł O S Z E N I A

 

V Niedziela Zwykła

10. 02. 2013 r.

 

 

 

1. Od dziś rozpoczyna się 46. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

 

2. Jutro – 11 lutego przypada wspomnienie NMP z Lourdes i jest to Światowy Dzień Chorego. W tym dniu w sposób szczególny módlmy się wszyscy za naszych chorych Parafian.

 

3. W środę zwaną Popielcową rozpoczyna się w Kościele Katolickim Wielki Post, w którym przez modlitwę, uczynki pokutne i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych.

 

4. W Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły to jest ilościowy i jakościowy. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ilościowy (raz do syta, dwa razy lekki posiłek) obowiązuje osoby pełnoletnie aż do rozpoczęcia 60- tego roku życia.

 

5. W Środę Popielcową na znak podjęcia pokuty posypujemy głowy popiołem. W tym dniu Msze św. będą: w Lipsku o godz. 7:30 i 18:00, w Zarzeczu o 16:00 a w Białowoli o 17:00.

 

6. We czwartek przypada święto świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, Patronów Europy.

 

7. W czasie Wielkiego Postu zapraszam do uczestnictwa w Nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątki: w  Lipsku o godz. 16:00, w Zarzeczu o 15:00, w Białowoli o 16:30. Gorzkie Żale w niedziele: w Lipsku po sumie, w Białowoli o 8:45, w Zarzeczu po Mszy świętej. Za udział w nabożeństwach wielkopostnych możemy uzyskać odpust zupełny.

 

8. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego w Lublinie.

 

9. Możemy zaopatrzyć się w najnowszy numer tygodnika „Niedziela” z dodatkiem zamojskim. 1. Art. „Islam- problem przemocy”, 2. Art. „Dostrzec bliźniego”, 3. Art. „Co dalej z dyscypliną w szkole?”

 

10. Prośmy przez wstawiennictwo Matki Bożej i za przyczyną patrona parafii św. Jana Chrzciciela w intencji Ojczyzny, módlmy się dla nas o dobre i pobożne przeżywanie czasu Wielkiego Postu. Pod Twoją obronę…

 

11. Wczoraj pożegnaliśmy ś. p. Janinę Łapa z Zalesia. Przeżyła 96 l. Niech z Bogiem odpoczywa. Wieczny odpoczynek…