O G Ł O S Z E N I A

24 Niedziela Zwykła – 11. IX. 2011 r.

1. Dziś diecezjalne dziękczynienie za tegoroczne zbiory w Sanktuarium Maryjnym w Krasnobrodzie. U nas dożynki parafialne odbędą się za tydzień w Lipsku. Zapraszam wszystkie miejscowości parafii do udziału w dożynkach. W tym dniu odbędzie się zbiórka do puszek dla Grzesia i Mikołaja, dzieci zmarłej tragicznie Magdaleny Iwaniak. Zbiórce towarzyszyć będzie mecz piłki nożnej zorganizowany po sumie pomiędzy Młodzieżową Drużyną Pożarniczą z Lipska, Orkiestrą OSP Białowola i teatrzykiem „Uciecha”.

2. Spotkanie organizacyjne dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:00.

3. W dniu dzisiejszym poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.

4. Wczoraj odbył się X TURNIEJ NADZIEI O PUCHAR PRZECHODNI KAZIMIERZA GÓRSKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ.  Gościem specjalnym był syn P. Kazimierza: Dariusz Górski z Warszawy. Na 9 drużyn Metanoja zdobyła 2 miejsce. Królem strzelców został Mateusz Ząbczyk, najlepszy bramkarz: Kacper Głowacki. Potrzebny jest doping, dlatego zapraszamy serdecznie na kolejne edycje jak również na doping na najbliższe mecze. Zdobyliśmy piękny puchar. Chcę go pokazać. W piątek odbył się Turniej Orlików w Żdanowie, nasi zawodnicy zajęli I miejsce i prowadzą, zostały jeszcze 2 turnieje.

5. We wtorek po Mszy św. o g. 18.00 procesja różańcowa z figurką Matki Bożej Fatimskiej.

6. Z kalendarza liturgicznego bieżącego tygodnia; we wtorek wspominamy w liturgii św. Jana Chryzostoma – biskupa i doktora Kościoła; w środę obchodzimy święto podwyższenia Krzyża Świętego; w czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej i w piątek wspominamy w liturgii św. męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa.

7. Wyjazd na spotkanie dla ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 8:30. Diecezjalny Dzień Ministrantów w Zamościu na Rynku Wielkim. Chłopcy, którzy chcieliby przygotować się do posługi ministranta, mogą zapisywać się w zakrystii u ks. Krystiana.

8. Za tydzień ofiarami tacowymi wspieramy nasze Diecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne z siedzibą w Lublinie.

9. Ofiary na remont świetlicy: Pilip Hieronim 100 zł, Detko Lucyna 100 zł, Naworol Augustyn 100 zł, Bednarska Anna 100 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

10. Trzy tygodnie temu odbyło się spotkanie Rady Parafialnej. Tematem był remont i modernizacja starej plebanii, obecnie świetlicy POKSiR. Po rozmowach doszliśmy do wniosku, że świetlicę należy remontować. Świetlica ma służyć całej społeczności parafialnej. Remont wpłynie na poprawę jakości i standardu życia mieszkańców poprzez zaspokojenie potrzeb społecznych i kulturalnych mieszkańców. Modernizacja podniesie standard użytkowy świetlicy a tym samym zapewni dogodne warunki do spotkań dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Prace remontowe wpłyną na wzrost aktywności społecznej gdyż angażować będą 2 podmioty PKS Metanoja i Orkiestrę OSP Białowola oraz mieszkańców Lipska. Chcemy żeby budynek świetlicy pełnił funkcję centrum społeczno-kulturowego naszej miejscowości poprzez zebrania wiejskie a także przeglądy twórczości lokalnej angażujące wszystkich mieszkańców parafii. Są środki unijne, więc należy je wykorzystać. Remont chcemy rozpocząć od wymiany okien i drzwi w całym budynku. Ktoś powie a dlaczego nie od dachu. Otóż remontując najpierw dach nie można wykazać we wniosku, że to wpłynie na polepszenie warunków i funkcjonowanie świetlicy. Jak wiemy, żeby coś otrzymać ze środków unijnych należy mieć wkład własny czyli 1/3 całej inwestycji. Ale martwię się czy podołamy jako parafia tym wyzwaniom. Mamy trudne sytuacje finansowe, mniejsze dochody, borykamy się z różnymi problemami. Wierze, że tak jak do tej pory udało się nam wspólnie wiele inwestycji zrealizować to i ta z Waszą pomocą będzie możliwa. Po prostu utrzymajmy to co jest naszą własnością parafialną. Jest to obiekt zabytkowy, ma prawie 100 lat. Jak go wyremontujemy będzie mógł służyć innym. Na spotkaniu radni zaproponowali aby rozdać koperty i ofiary, które będziecie składać żeby były czytane kto i ile ofiarował, jeśli ktoś będzie miał życzenie żeby nie czytać kto ofiarował, będzie czytane jako ofiara bezimienna. Wychodząc  ze świątyni będziemy mogli pobrać koperty. Ofiary możemy składać od zaraz, im szybciej tym lepiej. Na spotkaniu rady była mowa o 100 zł od rodziny na ten remont i modernizację świetlicy. Nie jest to reguła. Ile kto może ofiarować tyle będzie. Drodzy parafianie: za wasze zatroskanie i ofiarność już teraz serdecznie dziękuję.

11. Zapowiedzi przedślubne: II – Grzegorz Pupiec, kaw. z Zalesia, par. tutejszej i Stella Pupiec, wdowa z Zalesia, par. tutejszej.

12. Jest do nabycia kolejny nr tygodnika „Niedziela”.

13. Opiece Matki Bożej polecajmy małżeństwa i rodziny, siebie samych, nauczycieli, katechetów, młodzież i dzieci; wszystkich cierpiących na ciele i na duszy, bezrobotnych oraz tych, którzy prosili nas o modlitwę. Pod Twoją obronę… Zawierzajmy całą naszą parafię wstawiennictwu św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.