VI Niedziela Wielkanocna – 13 maja 2012 r.

1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy czwarty rok przygotowania do przeżycia setnej rocznicy objawień w Fatimie, w ramach Wielkiej Nowenny, która w tym roku przebiega pad hasłem: „Nie żyjemy dla siebie”, wynagradzanie za grzechy świata. Po sumie o godz. 12:00 Litania Loretańska i procesja różańcowa wokół kościoła z figurką Matki Bożej Fatimskiej.
2. Rozpoczynają się dni modlitw o urodzaje. Dzisiaj Poświęcenie pól, modlitwy błagalne o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy w Szewni Górnej i Czarnowodzie o godz. 16:00.
3. Trwają nabożeństwa majowe poświęcone czci Najświętszej Maryi Panny, które w kościele parafialnym są codziennie po Mszy św. wieczornej o godz. 18:00, w Zarzeczu o 17:00 a w Białowoli o 18:30. Gimnazjaliści obecność obowiązkowa.
4. Jutro 14 maja święto św. Macieja, Apostoła, we środę, 16 maja – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, Patrona Polski.
5. Za tydzień, 20 maja uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, zbiórka do puszek na K R Z.
6. Zbiórka ministrantów w poniedziałek o 19:00 a Teatrzyku w piątek o 19.00.
7. Diecezjalna Pielgrzymka Bierzmowanych do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tomaszowie Lubelskim w tym roku odbędzie się 26 maja 2012 r. zapisy w zakrystii, obecność obowiązkowa.
8. Z odzyskanych płytek, które były przez 30 lat wokół kościoła chcemy wspólnymi siłami położyć je na cmentarzu, alejka od bramy wjazdowej do kapliczki, gdzie jest pochowany śp. ks. Andrzej Suchara. Czekam na pismo z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Lublinie zezwalające na położenie płytek.
9. Spotkanie z dziećmi i rodzicami klas II przed I Komunią Świętą w poniedziałek i środę o godz. 16:00. Mamusie będą malować parkan wokół kościoła, a tatusiowe będą pomagać przy układaniu nowej kostki i w przygotowaniu terenu pod płytki na cmentarzu. Potrzebuje pomocy tatusiów: proszę o zgłoszenie możliwości pracy w poszczególne dni, od 7:00 rano, od południa albo po 18:00.
10. Od młodzieży z 2 i 3 klas gimnazjalnych potrzebuje pomocy w sobotę od godz. 9:00 na cmentarzu.
11. Składam serdeczne podziękowanie sąsiadom z Lipska, Panom: Stanisławowi Furmaniak, Januszowi Szewera i Markowi Czerwonka za transport piasku potrzebnego do układania kostki brukowej wokół kościoła jak również na cmentarz pod płytki.
12. Bóg zapłać za modlitwę i ofiary na potrzeby parafii. Ofiary odczytać.
13. Marsz w obronie katolickich mediów i wolności słowa. Odczytać tekst.
14. Zapowiedzi przedślubne: I: Artur Wudarczyk, kaw. z Grodziska, par. M.B.N.P. i Iwona Kwika, panna z Lipska, par. tut.; II: Krzysztof Machałek, kaw. z Białowoli, par. tut. i Natalia Bilska, panna z Łabuń, par. Łabunie, Marcin Jędruszczak, kaw. z Lipsko-Polesie par. tut. i Anna Kępińska panna z Zamościa par. katedralna, Piotr Piskorek, kaw. z par. Chmiel, archidiecezja Lubelska i Lidia Psiuk panna z Lipska par. tut.
15. W sobotę gramy mecz na wyjeździe z klubem Płomień Spartan Nieledew.
16. U ministrantów możemy zaopatrzyć się w najnowszy numer „Niedzieli”.
17. Przez wstawiennictwo naszego Patrona i Matki Bożej, powierzajmy cały świat i wszystkie jego problemy, a także naszą Ojczyznę, parafię – trwające prace, siebie samych i nasze rodziny. Pod Twoją obronę…