OGŁOSZENIA

6 Niedziela Zwykła  

15 – II – 2015r.

 1. Od dzisiaj do soboty włącznie trwa 48-y Tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do abstynencji i do modlitwy o trzeźwość, za uzależnionych oraz ich rodziny.

2. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby WSD.

3. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa.  Wraz z tym dniem rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Tego dnia obowiązuje post ścisły, tj. ilościowy i jakościowy. Powstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast ilościowy obowiązuje wszystkich którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-tego. Msze święte tego dnia w naszej parafii w Lipsku o 7:30 i 18:00, w Zarzeczu o 16:00, w Białowoli o 17:00.

4. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty.

5. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach Wielkopostnych, Droga Krzyżowa w każdy piątek w Lipsku o godz. 16:00, w Zarzeczu o godz. 15:30 i w Białowoli o godz. 16:30, Gorzkie Żale w Lipsku po sumie w Białowoli o godz. 8:45 w Zarzeczu po Mszy Św. Za odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

6. Jest do nabycia tygodnik Niedziela poświęcony tematyce „Dwa płuca jedno serce – Europa”.

7. Zmarł Jerzy Małyszek z Topornicy, pogrzeb w poniedziałek wyprowadzenie z kaplicy szpitalnej o godz. 11:30, Msza Święta o godz. 12:00. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…