O G Ł O S Z E N I A

II Niedziela Zwykła  –  15. I. 2012 r.

1. W piątek zakończyliśmy duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Szczerze dziękujemy za wspólną modlitwę, świadectwo wiary. Jesteśmy wdzięczni za Waszą gościnność, zapewniony transport i złożone ofiary na remont świetlicy, na cmentarz, dla kościelnego, ogrzewanie, na potrzeby kościoła, i za ofiary dla księży.

2. Dziś w Kościele Katolickim w Polsce obchodzony jest Dzień Migranta i Uchodźcy.

3. Pojutrze przypada liturgiczne wspomnienie św. Antoniego – opata oraz obchody XV Dnia Judaizmu.

4. We środę 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

5. We czwartek 19 stycznia obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara – bpa, jest to także dzień imienin biskupa Mariusza Leszczyńskiego. Modlimy się w tym dniu za Dostojnego Solenizanta.

6. Ponadto w tym tygodniu w sobotę – w liturgiczne wspomnienie św. Agnieszki obchodzony jest Dzień Babci, a w niedzielę 22 stycznia Dzień Dziadka – pamiętajmy o naszych babciach i dziadkach w swoich modlitwach oraz składanych życzeniach.

7. W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 10:00 a dla lektorów o godzinie 12:00.

8. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania za tydzień po sumie.

9. Spotkanie opłatkowe dla Rady parafialnej za tydzień w niedzielę o godz. 15:00.

10. Możemy zaopatrzyć się w najnowszy numer tygodnika „Niedziela” z dodatkiem zamojskim.

11. Zbierane są podpisy poparcia przeciwko dyskryminacji „Telewizji Trwam” przy przyznawaniu licencji na emisję programów w technice cyfrowej.

12. Opiece Matki Bożej zawierzajmy naszą parafię i wszystkie rodziny, które odwiedziliśmy z wizytą kolędową; polecajmy Bogu sprawę wyboru naszego nowego Biskupa Diecezjalnego; prośmy za uchodźców i emigrantów; błagajmy o jedność chrześcijan; wypraszajmy też potrzebne dary dla Biskupa pomocniczego naszej Diecezji z racji zbliżających się imienin. Pod Twoją obronę…