1. Dziś w naszej parafii przeżywamy dziękczynienie za tegoroczne zbiory. Gospodarzami tegorocznych dożynek są mieszkańcy Zarzecza. Uroczystości rozpoczną się w kaplicy w Zarzeczu o godz. 12:00. Po Mszy św. mamy zaproszenie pod namioty do degustacji przygotowanych przez poszczególne miejscowości parafii wypieków i smakołyków.

2. Dzisiaj obchodzony jest Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich pracowników mediów, zwłaszcza katolickich, by byli strażnikami prawdy i chrześcijańskiej miłości.

3. Tydzień temu seniorzy z PKS Metanoja wygrali z GKS Tarnawatka 2:0, dziś grają mecz w Sitnie o godz. 15:00 z KS Potok Sitno. Na naszym stadionie rozegrane zostaną w dniu dzisiejszym dniu dwa mecze. Pierwszy o godz. 12:00 Gryf Gmina Zamość – Płomień-Spartan Nieledew (rocznik 2000) i drugi o godz. 14:00 Gryf Gmina Zamość (Metanoja) – Skorpion Zamość (rocznik 2001).

4. Zbiórka dla ministrantów i lektorów zainteresowanych dalszym służeniem przy ołtarzu we środę o godz. 17:00, a dla Zarzecza we czwartek o 17:00. Kto chce zostać ministrantem może zapisać się u ks. Krystiana.

5. We wtorek 18 września święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, we czwartek wsp. Świętych Męczenników: Andrzeja Kim Taegona, Pawła i Towarzyszy, w piątek święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, w sobotę wsp. błogosławionej Siostry Bernardyny Jabłońskiej-współzałożycielki Sióstr Albertynek wywodzącej sie z naszej diecezji z Parafii Łukawica.

6. Owocem Jerycha niech będzie poświęcenie się Krucjacie Różańcowej za Ojczyznę. Dziękuję za składane deklaracje.

7. Są dary z Caritasu: mleko i olej rzepakowy. Wydajemy we środę o 17:30.

7. Jest do nabycia kolejny  tygodnik „Niedziela”: 1. Art. „Straciliśmy nauczyciela narodu” Józef Szaniawski, 2. Art. „Wieża Katedralna w Zamościu” Historia, 3. Art. „Wychowywać, ale jak?”.

8. Za przyczyną Matki Bożej dziękujmy Bogu za tegoroczne zbiory, otrzymywane przez nas łaski, prośmy o opiekę nad nami i nad rodzinami.