18. 08. 2013 r.

1. Tydzień temu przeżywaliśmy doroczny odpust przy kapliczce ku czci św. Romana. Podziękowania Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu, Św. Romanowi, naszej młodzieży grającej w orkiestrze dętej OSP Białowola, dyrygentowi Andrzejowi Greszta, panu Janowi Lupa, który tradycyjnie jak co roku przywozi orkiestrę na odpust, pracownikom pana hrabiego Adama Zamoyskiego, naszemu alumnowi Kamilowi Boć, wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia odpustu. Dziękuję sołtysowi wsi Lipsko panu Stanisławowi Osiak za przywiezienie już przez kolejny rok ławek abyśmy mogli siedzieć na Mszy świętej. Bóg zapłać.

2. Dziś Msza święta na cmentarzu parafialnym o godz. 18:00, za naszych bliskich zmarłych tam spoczywających.

3. We wtorek wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła, w środę wspomnienie św. Piusa X, papieża, w czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej, w sobotę święto św. Bartłomieja Apostoła.

4. Za tydzień odpust ku czci NMP Częstochowskiej w Białowoli i dożynki parafialne, suma o godz. 12:00. Sumę odpustową odprawi i kazanie wygłosi ks. kanonik Wincenty Cap z Zamościa.

5. Ofiary jakie ostatnio wpłynęły na potrzeby kościoła: Zbigniew Zastąpiło z Zalesia 50 zł i Antoni Rybak z Zarzecza 100 zł.

6. Zapowiedzi przedślubne: Zap. II: Grzegorz Zgnilec, związany cywilnie, z Szewni Górnej, parafii tutejszej i Natalia Matwiejczuk związana cywilnie z Wólki Wieprzeckiej, parafia Kosobudy

7. Jest do nabycia kolejny nr tygodnika „Niedziela”.

8. Za przyczyną Matki Bożej dziękujmy Bogu za otrzymywane przez nas łaski, za zachowanie naszej parafii od klęsk żywiołowych, prośmy o potrzebny deszcz; prośmy za młodzież będącą w górach z ks. Krystianem o bezpieczny pobyt i szczęśliwy powrót, w intencji małżeństw i rodzin oraz w intencji tych którzy prosiliśmy nas o modlitwę i w intencji tych którym modlitwę obiecaliśmy.