O G Ł O S Z E N I A

25 Niedziela Zwykła – 18. IX. 2011 r.

1. W imieniu Księdza Rektora i wspólnoty seminaryjnej składam serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na nasze Diecezjalne Seminarium Duchowne.

2. Dziś w naszej parafii przeżywamy dziękczynienie za tegoroczne zbiory. W kościele parafialnym w Lipsku o godz. 12:00 dożynki. Gospodarzami są mieszkańcy Lipska. Po Mszy św. mamy zaproszenie pod namioty do degustacji przygotowanych przez poszczególne miejscowości parafii wypieków i smakołyków. W dniu dzisiejszym odbywa się w całej parafii zbiórka ofiar do puszek dla Grzesia i Mikołaja, dzieci zmarłej tragicznie Magdaleny Iwaniak. Dożynkom i zbiórce towarzyszyć będzie mecz piłki nożnej: dorośli contra młodzież o godz. 13:30, zorganizowany przez OSP Lipsko, Orkiestrę OSP Białowola, KSM i teatrzyk „Uciecha”. Teatrzyk przedstawi skecze o godz. 14:00 i 14:30. Matanoja gra mecz z Omegą 2 Stary Zamość o godz. 15:00. Serdecznie zapraszamy.

3. W dniu dzisiejszym odbędzie się obowiązkowe spotkanie z rodzicami sekcji Orlików w świetlicy POKSiR o godz. 19:00.

4. Spotkanie z senatorem Jerzym Chróścikowskim dziś w Sitańcu w remizie o godz. 18:00.

5. Dziś Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich pracowników mediów, zwłaszcza katolickich.

6. Z kalendarza liturgicznego bieżącego tygodnia: we wtorek wspomnienie męczenników koreańskich; we środę święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty; w czwartek wspomnienie bł. Bernardyny Jabłońskiej – i w piątek św. Ojca Pio z Pietrelciny.

7. Spotkanie dla ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 10:00, dla KSM o 13:30.

8. Ofiary na remont świetlicy: bezim. z Białowoli 100 zł, Jan Greszta z Zalesia 100 zł, Andrzej Iwanicki z Lipska 100 zł, Antonina Machałek 50 zł, bezim. z Zarzecza 100 zł, Feliks Strzałka z Białowoli 100 zł, Krystyna Góra z Lipska Kosobudy 100 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

9. Zapowiedzi przedślubne: I – Bartłomiej Dymski, kaw. z Lipska par. tut. i Monika Birąt, panna z Obroczy, par. Zwierzyniec.

10. Jest do nabycia kolejny nr tygodnika „Niedziela”.

11. Opiece Matki Bożej polecajmy pracowników mediów, dzieci i młodzież, małżeństwa i rodziny oraz naszą wspólnotę parafialną przeżywającą doroczne dożynki. Pod Twoją obronę… Zawierzajmy całą naszą parafię wstawiennictwu św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.