22 Niedziela Zwykła – 2. 09. 2012 r.

1. Tydzień temu przeżywaliśmy odpust ku czci NMP Częstochowskiej w Białowoli. Składam serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w przygotowanie do tych uroczystości. Bóg zapłać za przygotowanie i zaproszenie na obiad PP. Annie i Janowi Greszta z Zalesia.

2. Przeżywamy I niedzielę miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych.

3. W dniu dzisiejszym Dożynki Gminy Zamość w Wierzchowinach. Rozpoczęcie o godz. 13:30 Formowaniem Korowodu Dożynkowego. Program na tablicy ogłoszeń i na stronach internetowych. Za tydzień dożynki diecezjalne w Krasnobrodzie a za 2 tygodnie nasze dożynki parafialne w Zarzeczu.

4. Dzieci i młodzież jutro rozpoczną nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej w Białowoli o godz. 9:00. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godz. 8:30. Na wspólną modlitwę zapraszam uczniów i rodziców, nauczycieli i pracowników Szkoły.

5. Spotkanie dla ministrantów i lektorów we wtorek o godz. 17:00. Chłopcy chętni do służby ministranckiej mogą zapisywać się za pośrednictwem swoich rodziców u ks. Krystiana.

6. Do chorych w I piątek miesiąca ks. Krystian pojedzie od godz. 8:00 a ks. proboszcz od 9:00. Wieczorem spowiedź dla dzieci i młodzieży na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

7. W sobotę święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (Matki Bożej Siewnej). Msze św. w kościele parafialnym o 12:00 i 18:00, w Zarzeczu o 17:00 a w Białowoli o 19:00.

8. W najbliższą sobotę odbędzie się XI Turniej Nadziei o Puchar Przechodni Kazimierza Górskiego w Piłce Nożnej. Podaję program. Prosimy o sportowy doping.

9. Za tydzień poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych: w kościele parafialnym Lipsku, i w kaplicach w Białowoli i Zarzeczu. Ofiarami na tacę wspieramy Diecezjalne WSD.

10. Owocem Jerycha niech będzie poświęcenie się Krucjacie Różańcowej za Ojczyznę.

11. Zapowiedzi przedślubne: Zap. II: Andrzej Łukawski, kaw. z Chmielowa, par Chmielów i Kamila Neścior, panna z Zarzecza, par. tut.; Bartosz Kalita, kaw. z Szewni Górnej i Monika Zięba, panna z Lipska Polesia, oboje par. tut.

12. Jest do nabycia kolejny nr tygodnika „Niedziela”.

13. Za przyczyną Matki Bożej dziękujmy Bogu za otrzymywane przez nas łaski, prośmy za dzieci i młodzież rozpoczynających nowy rok szkolny i katechetyczny, za dyrekcje szkół, nauczycieli i pracowników szkół, w intencji naszych rodzin i osobistych intencjach.