16 Niedziela Zwykła 20 VII 2014

1.    Trwają wakacje. Dla jednych jest to czas odpoczynku, wyjazdów i urlopów, dla rolników czas intensywnej pracy przy zbiorze plonów. Módlmy się o dobrą pogodę na ten czas.
2.    Trwają zapisy na 32 Diecezjalną Pieszą Pielgrzymkę z Zamościa na Jasną Górę.
3.    Zapowiedzi przedślubne:. zap: 2. Basaj Szczepan kawaler z Tarnawatki i Laska Agnieszka panna z Lipska Polesie par tut., zap: 2. Iwanicki Michał kawaler z Lipska par tut. i Górnik Marta Justyna panna z Łabuniek par św. Krzyża w Zamościu; zap1. Jędruszczak Tomasz kaw z Białowoli par tut. i Adamowicz Jolanta panna Zamościa parafia katedralna.
4.    W tym tygodniu obchodzimy W środę , 23 lipca, Święto św. Brygidy, patronki Europy, w sobotę 26 lipca , wspomnienie śś. Joachima i Anny – dzień szczególnej  wdzięczności dla rodziców i dziadków.
5.    W przyszłą niedzielę, z racji wspomnienia św. Krzysztofa dokonamy błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych. Zbiórka do puszek na środki transportu dla polskich misjonarzy (MIVA Polska).
6.    W dniu dzisiejszym wspominamy 7 rocz.  tragicznej śm. ks. Zbigniewa Antosza.
7.    Możemy zaopatrzyć się w najnowszy numer tygodnika „Niedziela” art. „Krzyż znak zbawienia” ; „Grosz za kilometr”.
8.    Zmarł Henryk Zwolan w wieku 61 lat, pogrzeb w poniedziałek, wyprowadzenie z domu w Białowoli o godz. 9:30, msza pogrzebowa w katedrze zamojskiej o godz. 10:00. Wieczny odpoczynek…