O G Ł O S Z E N I A

V  Niedziela  Wielkanocna – 22. V. 2011 r.

1. Składam serdeczne Bóg zapłać! za ofiary do puszek na Katolickie Radio Zamość.

2. We wtorek obchodzimy liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, we czwartek św. Filipa Nereusza, kapłana.

3. We czwartek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę, podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.

4. W sobotę, 28 maja, 30 rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Polski. W modlitwach dziękujmy za Jego ofiarowanie naszej Ojczyzny Matce Bożej i prośmy Boga o rychłą beatyfikację Prymasa Tysiąclecia.

5. Za tydzień taca na budownictwo sakralne w naszej diecezji.

6. Są nowe dary z Caritasu: mleko, gotowy krupnik i herbatniki. Wydajemy w poniedziałek od 17.00 do 18:00 i od 19:30 do 20:00.

7. Spotkania z dziećmi klas II przed I Komunią Świętą we środę o godz. 16.00. Podziękowanie tatusiom dzieci pierwszokomunijnych za wykopy pod kabel zasilający iluminacje kościoła. W tym tygodniu dalej zapraszam od poniedziałku do pracy od 17:00. Musimy wykopać miejsca na wylanie odpowiednich słupków na których będą zamontowane lampy, położyć kabel i zasypać ziemią.

8. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 11:00, spotkanie teatrzyku o 13:00.

9. Trwają przygotowania do Prymicji naszego diakona Piotra Skóry. Dzieci I komunijne i rocznicowe maja okazję przejść w procesji od domu rodzinnego naszego diakona Piotra w Lipsku Polesiu do kościoła w dniu prymicji 5 czerwca o godz. 11:00. Bardzo proszę o zapisanie dzieci które mogą w tym dniu być obecne. Organizujemy wyjazd autokarowy na święcenia kapłańskie do katedry w Zamościu 4 czerwca (sobota) na godz. 10:00. Przyjmujemy zapisy w zakrystii oraz telefonicznie. Godzina wyjazdu i trasa będzie podana za tydzień.

10. Koncert Uwielbienia Jezusa Eucharystycznego jako dziękczynienie Gminy Zamość za beatyfikację Jana Pawła II odbędzie się w naszym kościele w niedzielę 12 maja o godz. 20:00.

11. Możemy zaopatrzyć się w najnowszy numer „Niedzieli” z dodatkiem zamojskim.

12. Zapowiedzi przedślubne: II – Tomasz Presz, kaw. z Zamościa, par. św. Krzyża i Agnieszka Kot, panna z Lipska Polesie, par. tut.; II – Rafał Pawlik, kaw. z Zamościa, par. św. Krzyża i Diana Drobyk, panna z Lipska Polesie, par. tut.

13. Za przyczyną naszego patrona św. Jana Chrzciciela, bł. Jana Pawła II i Matki Bożej prośmy w intencji dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej, diakona Piotra, naszych rodzin, nas samych i tych, którzy prosili nas o modlitwę.