1. Dziś uroczystość NMP Częstochowskiej. Podczas Mszy św. odnowienie Aktu Zawierzenia Narodu Polskiego Królowej z Jasnej Góry.

2. W dniu dzisiejszym przeżywamy odpust ku czci NMP Częstochowskiej w Białowoli, suma o godz. 12:00. Sumę odpustową odprawi i kazanie wygłosi ks. neoprezbiter z Łabuń ks. Konrad  Bulak pochodzący z parafii Deszkowice.

3. Podziękowania za przygotowanie noclegu i poczęstunku w Białowoli w czasie Jerycha Różańcowego przez 4 dni dla Pani Tereski Juszczak i Rodziców PP. Milczukom, w Zarzeczu PP. Sarzyńskim a w Lipsku za dostarczone przez parafian produkty do jedzenia.

4. W poniedziałek  wsp. św. Moniki, we wtorek wsp. św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła, we środę wsp. Męczeństwo św. Jana Chrzciciela, w sobotę  wsp. bł. Bronisławy, dziewicy.

5. W tym tygodniu przypada: I sobota miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, I niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych dla członków Kółek Żywego Różańca.

6. Dożynki Gminy Zamość odbędą się w tym roku w Wierzchowinach, 2 września 2012 r. Rozpoczęcie o godz. 13:30 Formowaniem Korowodu Dożynkowego. Program: na tablicy ogłoszeń i na stronach internetowych.

7. Są dary z Caritasu: mleko, kasza gryczana, ryż, płatki kukurydziane, dżem wiśniowy, klopsiki w sosie pomidorowym. Wydajemy jutro o godz. 17:30.

8. Zapowiedzi przedślubne: Zap. I: Andrzej Łukawski, kaw. z Chmielowa, par Chmielów i Kamila Neścior, panna z Zarzecza, par. tut.; Bartosz Kalita, kaw. z Szewni Górnej i Monika Zięba, panna z Lipska Polesia, oboje par. tut.

9. Jest do nabycia kolejny nr tygodnika „Niedziela”. Relacja z wejścia pieszej pielgrzymki na Jasna Górę. Zdjęcia ks. biskupa i naszego ks. Krystiana.

10. Za przyczyną Matki Bożej dziękujmy Bogu za otrzymywane przez nas łaski, za zachowanie naszej parafii od klęsk żywiołowych; prośmy też za dzieci i młodzież kończących wakacje, w intencji małżeństw i rodzin.