O G Ł O S Z E N I A

13 Niedziela Zwykła – 26. VI. 2011 r.

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy Prymicje naszego ks. Romana Pupca z Zalesia. Cała parafia Lipsko raduje się że z naszej wspólnoty parafialnej wyszedł ks. Roman. Dziękujemy Bogu w Trójcy świętej Jedynemu za dar powołania zakonnego i kapłańskiego w zgromadzeniu księży Marianów. Czcigodny księże Romanie życzymy Ci aby Pan Jezus, któremu poświęciłeś swoje życie będzie dla Ciebie najlepszą nagrodą w posłudze wobec tych do których posyła Cie Bóg przez decyzje twoich przełożonych. Nasz patron św. Jan Chrzciciel niech umacnia Cie w głoszeniu z mocą Bożego Słowa. Matka Boża nasza Pani Częstochowska niech chroni Cię płaszczem Matczynej opieki i wstawiennictwem u swojego Syna Jezusa Chrystusa.         (ks. Jan Kawałko  pierwszy z Zalesia, był w zakonie u księży orionistów, zmarł w 2009r.).

2. Rozpoczynają się wakacje nie tylko dla dzieci i młodzieży. Zechciejmy ten czas dobrze wykorzystać na odnowienie sił fizycznych i duchowych. Niech na naszych wakacyjnych szlakach nie zabraknie świątyń, bo w każdej z nich czeka na nas Chrystus, zwłaszcza w każdą wakacyjną niedzielę.

3. We czwartek obchodziliśmy Boże Ciało. Dziękuję bardzo serdecznie wszystkim, którzy zatroszczyli się o tak pięknie przygotowanie i udekorowanie 4 ołtarzy. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim za zaangażowanie: członkom Kółek Różańcowych i Legionu Maryi, LSO, radnym. Szczególnie dziękuję dzieciom z klas II i III, dziewczynkom za sypanie kwiatów, chłopcom za niesienie różańca innym dzieciom za asystę przy chorągwiach. Dziękuje bardzo druhom z OSP Lipsko i OSP Białowola za troskę o bezpieczne przejście procesji i prowadzenie księdza z Najświętszym Sakramentem. Jeszcze raz dziękuję za piękne przygotowanie procesji i czynne włączenie się w nią – było to nasze osobiste publiczne wyznanie wiary. Dziękuję za czynny udział w procesji przez śpiew i nastrój modlitewny. Dziękuję za udekorowanie naszych domów, balkonów i okien – to też świadczy o naszej wierze.

4. We środę, 29 czerwca, Uroczystość śś. Apostołów Piotra i Pawła, dzień modlitw w intencji Ojca Świętego. Msze św. w naszej parafii w Lipsku o godz. 12:00 i 18:00, w Zarzeczu o 16:00 i w Białowoli o 17:00. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

5. We czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, błogosławienie wianuszków i małych dzieci o 18:00.

6. W tym tygodniu obchodzić będziemy: I piątek, sobotę i I niedzielę miesiąca. W piątek miesiąca – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.         W Krasnobrodzie główne uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Krasnobrodzkiej. W niedzielę – zmiana tajemnic różańcowych dla członków Kółek Żywego Różańca.

7. Zapowiedzi przedślubne: I: Piotr Janta, kaw. z Tychów, par. św. Marii Magdaleny i Monika Śliwińska, panna z Białowoli, par. tut.; Bartłomiej Kozyrski, kaw. ze Żdanówka, par. Żdanów i Diana Sarzyńska, panna z Zarzecza, par. tut.; Andrzej Lewusz, kaw. z Lipska Polesie, par tut. i Katarzyna Umylańska, panna z Łabuń, par Łabunie. II: Piotr Stąsiek, kaw. z Zamościa, par. OO. Franciszkanie i Małgorzata Gradziuk, panna z Lipska, par. tut.; Tomasz Winiarski, kaw. z Zalesia, par. tut. i Klaudia Wielgusiak, pana z Zamościa, par. MBKP; Mariusz Machałek, kaw. z Zarzecza, par tut. i Lucyna Kuźniar, wdowa z Rzeszowa, par. Podwyższenia Krzyża Świętego.

8. Dziś będziemy mogli złożyć ofiarę do puszki na pomoc dzieciom Kacperkowi i Patrycji Toporowskim.

9. Kończąc tę niedzielną Eucharystię polecajmy dobremu Bogu naszą Ojczyznę; prośmy o dobre przygotowanie się i przeżycie oktawy Bożego Ciała, za ks. prymicjanta Romana Pupca o potrzebne łaski w posłudze kapłańskiej, za tych, którzy prosili nas o modlitwę i za tych, którym tę modlitwę obiecaliśmy, za młodzież i dzieci, którzy rozpoczęli czas wakacji. Pod Twoją obronę…