26 Niedziela Zwykła

29. 09. 2013 r. 

Św. Michała Archanioła Gabriela i Rafała

 

 

 

 

1. Od wtorku rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. W Lipsku nabożeństwa różańcowe będą o godz. 16.30, w Białowoli o 16:30 a w Zarzeczu o 15:30. Na wspólną modlitwę zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci, dla których będzie też okazja uczestnictwa w konkursie, będą nagrody. Tych, którzy są przeszkodzeni zachęcam do odmawiania różańca w rodzinach albo indywidualnie.

2. Jutro wsp. św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła, we wtorek wsp. Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, w środę Świętych Aniołów Stróżów, w piątek Świętego Franciszka z Asyżu a w sobotę Świętej Siostry Faustyny Kowalskiej Apostołki Bożego Miłosierdzia.

3. W tym tygodniu przypada I piątek, I sobota miesiąca. Do chorych w piątek księża udadzą się od godz. 9:00.

4. Za tydzień I Niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych. Rozpoczynamy Tydzień miłosierdzia. Zbiórka ofiar do puszek na „Caritas”.

5. Kandydaci na ministrantów mają spotkanie w poniedziałek o godz. 17:00.

6. Obowiązkowa zbiórka dla wszystkich ministrantów w środę o godz. 15:00, spotkanie teatrzyku i KSM w piątek o godz. 18:00.

7. Wyjazd na paintball bez względu na pogodę w sobotę o godz. 9:00. Do 3 razy sztuka.

8. Za tydzień mecz w rozgrywkach o mistrzostwo Klasy B grypy 2 seniorów w sezonie 2013/2014: Metanoja Lipsko – Andoria Mircze, o godz. 11:00.

9. Są dary z Caritasu: konserwy mięsne. Wydawane będą jutro po godz. 18:30.

10. Ofiara na potrzeby kościoła: 100 zł na monitoring: Bożena i Sławomir Skiba z Szewni Górnej. Bóg zapłać.

11. Jest do nabycia kolejny tygodnik „Niedziela”. Są kalendarze.

12. Zapowiedzi przedślubne: I: Grzegorz Księżyk, kaw. z Zamościa., par. św. Michała Archanioła i Ewa Chmielewska, panna z Lipska Polesia, par. tutejszej.

13. Za przyczyną Matki Bożej dziękujmy Bogu za otrzymywane przez nas łaski, prośmy o opiekę nad studentami rozpoczynającymi nowy rok akademicki, nad nami i nad naszymi rodzinami. Pod Twoja Obronę…

14. Zawierzajmy całą naszą parafię wstawiennictwu św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.