V Niedziela Wielkanocna – 6 maja 2012 r.
1. W dniu dzisiejszym przeżywamy I niedzielę miesiąca: adoracja, litania i zmiana tajemnic różańcowych.
2. Bóg zapłać za ofiary złożone na utrzymanie WSD.
3. Trwają nabożeństwa majowe poświęcone czci Najświętszej Maryi Panny, które w kościele parafialnym są codziennie po Mszy św. wieczornej o godz. 18:00, w Zarzeczu o 17:00 a w Białowoli o 18:30. W tym czasie będziemy wielbić Boga przez pośrednictwo Matki Najświętszej śpiewem Litanii Loretańskiej. Gimnazjaliści obecność obowiązkowa.
4. We wtorek, 8 maja – uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.
5. Za tydzień w niedzielę, 13 maja, rozpoczną się Dni modlitw o urodzaje. W przyszłą niedzielę poświęcenie pól w Szewni Górnej i Czarnowodzie o godz. 16:00.
6. W najbliższą Niedzielę, 13 maja, rozpoczniemy czwarty rok przygotowania do przeżycia setnej rocznicy objawień w Fatimie, w ramach Wielkiej Nowenny, która w tym roku przebiega pad hasłem: „Nie żyjemy dla siebie”, wynagradzanie za grzechy świata. Po sumie o godz. 12:00 Litania Loretańska i procesja różańcowa wokół kościoła z figurką Matki Bożej Fatimskiej.
7. Z wielką radością pragnę poinformować, że jest darczyńca bezimienny kostki brukowej na położenie chodnika wokół kościoła. Młodzież gimnazjalna, przygotowująca się do sakramentu bierzmowania, wykonała prace związane z zerwaniem starych płytek, oczyszczeniem i przygotowaniem odzyskanych na chodnik na cmentarzu od bramy wjazdowej do kapliczki. Składam serdeczne podziękowanie młodzieży oraz panu sołtysowi z Lipska Stanisławowi Osiak za przewiezienie kostki na cmentarz.
8. Diecezjalna Pielgrzymka Bierzmowanych do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tomaszowie Lubelskim w tym roku odbędzie się 26 maja 2012 r. zapisy w zakrystii od dziś, obecność obowiązkowa.
9. Spotkanie z dziećmi i rodzicami klas II przed I Komunią Świętą w poniedziałek i środę o godz. 16:00. Mamusie będą czyścić i malować parkan wokół kościoła, a tatusiowe będą pomagać przy układaniu nowej kostki od wtorku 8 maja. Proszę tatusiów po dwóch o zgłoszenie możliwości pracy w poszczególne dni.
10. Zbiórka ministrantów w poniedziałek o 19:00 a Teatrzyku w piątek o 19.30.
11. Bóg zapłać za modlitwę i ofiary na potrzeby parafii. Ofiary odczytać.
12. Pragnę poinformować że w tym roku procesja Bożego Ciała odbędzie się do Topornicy przy lasku. Bardzo proszę o przygotowanie czterech ołtarzy.
13. Zapowiedzi przedślubne: I: Krzysztof Machałek, kaw. z Białowoli, par. tut. i Natalia Bilska, panna z Łabuń, par. Łabunie, Marcin Jędruszczak, kaw. z Lipsko-Polesie par. tut. i Anna Kępińska par. panna z Zamościa par. katedralna, Piotr Piskorek, kaw. z par. Chmiel, archidiecezja Lubelska i Lidia Psiuk panna z Lipska par. tut.; II: Krzysztof Dymski, kaw z Lipska i Aleksandra Tymura, panna z Lipsko-Polesie, oboje parafii tut., Mariusz Chmiel, kaw. z Tomaszowa Lub., par. N.S.P.J. i Edyta Bondyra, panna z Lipsko-Kosobudy, par. tut., Marek Pakuła, kaw. z Lipsko-Polesie i Agnieszka Kabzińska, panna z Zamościa, par. Miłosierdzia Bożego.
14. Jutro gramy mecz na boisku parafialnym o godz. 16:00 z klubem Spartakus Szarowola. Zapraszamy.
15. U ministrantów możemy zaopatrzyć się w najnowszy numer „Niedzieli”.
16. Przez wstawiennictwo naszego Patrona i Matki Bożej, powierzajmy cały świat i wszystkie jego problemy, a także naszą Ojczyznę, parafię – trwające prace, siebie samych i nasze rodziny. Pod Twoją obronę…