O G Ł O S Z E N I A

7. 10. 2012 r.

1. Dzisiejsza niedziela, rozpoczyna 68. Tydzień Miłosierdzia. Składam podziękowanie za ofiary do puszek, przeznaczone na fundusz „Caritas”.

2. I Niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych, na sumie poświęcenie i rozdanie różańców uczniom klasy 2 przygotowującym się do przyjęcia Pierwszej Komunii świętej.

3. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. W Lipsku nabożeństwa różańcowe po Mszy św. o godz. 16.00, w Białowoli o 16:45 a w Zarzeczu o 16:00. Na wspólną modlitwę zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci, dla których będzie też okazja uczestnictwa w konkursie. Kto nie może przyjść do kościoła niech weźmie różaniec do ręki i pomódlmy się wspólnie z rodziną w domu.

4. We wtorek błogosławionego Wincentego Kadłubka, biskupa, w sobotę błogosławionego Honorata Koźmińskiego, kapłana, założyciela wielu Zgromadzeń zakonnych.

5. We środę o godz. 18:00 spotkanie KSM i tych którzy chcieliby do KSM-u należeć.

6. We czwartek – 11 października rozpoczyna się w Kościele katolickim „Rok Wiary”. W katedrze zamojskiej w czwartek uroczystą Mszę świętą koncelebrowaną o godzinie 18.00 odprawi Pasterz naszej diecezji Ksiądz Biskup Marian Rojek. Rok Wiary potrwa aż do 24 listopada 2013 roku.

7. W następną niedzielę obchodzić będziemy XII Dzień Papieski upamiętniający pontyfikat Jana Pawła II. Po każdej Mszy świętej  zbierane będą ofiary do puszek na Fundusz Stypendialny dla biednej a uzdolnionej polskiej  młodzieży.

8. Za tydzień spotkanie Rady Parafialnej o godz. 15:00 w świetlicy POKSiR.

9. W przyszłą niedzielę w katedrze zamojskiej o godz. 18:00 będzie sprawowana Msza św. w intencji nauczycieli i pracowników oświaty z racji Dnia Edukacji Narodowej.

10. Zapowiedzi przedślubne: zap. I: Dominik Bednarz, kaw. z Niedzielisk, par. Wielącza i Patrycja Wnuk, panna z Zarzecza, par tut.

11. Tydzień temu seniorzy z PKS Metanoja wygrali z z GLKS Jarosławiec 3:2. W dniu dzisiejszym gramy mecz w Komarowie o godz. 15:00 z Legionem Komarów.

12. Jest do nabycia tygodnik „Niedziela”: 1. Art. „Zwycięstwo Matki Bożej pod Lepanto”, 2. Art. „Cena polskości”/ludobójstwo Polaków przez Niemców/, 3. Art. „Polska się budzi”.

13. Są do nabycia kalendarze na 2013 rok: rolników po 25 zł, KRZ po 6 zł i z wieńcami dożynkowymi po 5 zł.

14. Za przyczyną Matki Bożej dziękujmy Bogu za otrzymywane przez nas łaski, prośmy o opiekę nad nami i nad naszymi rodzinami. Pod Twoja Obronę…