O  G  Ł  O  S  Z  E  N  I  A

III  Niedziela  Wielkanocna – 8. V. 2011 r.

1. W imieniu społeczności seminaryjnej składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby naszego diecezjalnego WSD.

2. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Dzięki tej mocy stajemy się wolni od samych siebie, od krępujących schematów i przyzwyczajeń. Jednocześnie przeżywamy po raz drugi Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Hasłem przewodnim pochylenia się nad Biblią w tych dniach będzie: „Mów, o Panie, Twój Kościół Cię słucha!”.Niech będą one zachętą do częstszego czytania Pisma Świętego.

3. Jutro obchodzimy uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika – Patrona Polski, a w sobotę święto św. Macieja Apostoła.

4. Już w najbliższy piątek, 13 maja, rozpoczniemy trzeci rok przygotowania do przeżycia setnej rocznicy objawień w Fatimie, w ramach Wielkiej Nowenny, która w tym roku przebiega pad hasłem: „Więcej niż doczesność”. Po Mszy św. o godz. 18.00 procesja różańcowa, na jej zakończenie Litania Loretańska.

5. W przyszłą sobotę o godz. 10.00 w katedrze zamojskiej święcenia diakonatu.

6. Za tydzień – w Niedzielę Dobrego Pasterza – Dzień modlitw o powołania.

7. „Bóg zapłać” za ofiary złożone w ostatnim czasie : Maria Kuźma z Lipska Kosobudy 100 zł., Julian Ostasz z Lipska na kościół 100 zł.,  na cmentarz 50 zł., Wojtala z Białowoli na wycinkę drzewa 100 zł.

8. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 11:00, spotkanie teatrzyku „Uciecha” w sobotę o godz. 13:00.

9. Mamy najnowszy  numer Niedzieli poświęcony bł. Janowi Pawłowi II z portretem i litanią do błogosławionego.

10. Zapowiedzi przedślubne I –  Sebastian Ostasz, cywilnie związany z Lipska, par tut. i Joanna Duda, cywilnie związana ze Szczebrzeszyna, par. Klemensów.

11. Za przyczyną naszego patrona św. Jana Chrzciciela, bł. Jana Pawła II i Matki Bożej prośmy w intencji małżeństw i rodzin, polecajmy młodzież, dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej, siebie samych i tych, którzy prosili nas o modlitwę.

12. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: + Anna Tymura z Lipska, + Zofia Jędruszczak z Lipska Polesie. W dniu dzisiejszym pogrzeb: Marianny Gruszkiewicz z Lipska Polesie o godz. 16:00, wyprowadzenie z domu o 15:30. Wieczny odpoczynek…