O G Ł O S Z E N I A

II Niedziela Adwentu – 9.12.2011 r.

1. Bóg zapłać za ofiary dziś złożone na tacę przeznaczone na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego w Lublinie.

2. W dniu dzisiejszym, w całej Polsce obchodzimy Dzień modlitw za Kościół na Wschodzie i zbierane są do puszek ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie, by wspomóc kapłanów pracujących w krajach byłego Związku Radzieckiego. Za ofiary składamy podziękowanie Bóg zapłać!

3. W liturgii Kościoła: we czwartek wsp. św. Łucji, dziewicy i męczennicy, w piątek wsp. św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

4. Bezpośrednim przygotowaniem do obchodu Świąt Narodzenia Pańskiego będą rekolekcje parafialne, które rozpoczniemy w piątek, 21 grudnia. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Jarosław Przytuła – Prefekt Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Zachęcam do udziału w tych dniach i proszę o modlitwę w intencji Rekolekcjonisty i rekolekcji.

5. Spotkanie KSM, teatrzyku, lektorów, ministrantów.

6. Ofiary na pokrycie kosztów remontu świetlicy: bezimienna Białowola 1000zł, Tadeusz Juszczak z kol. Białowola 50zł, Henryk Zdybel z Zalesia 50zł, bezimienna z Lipska 100zł. Za ofiary składamy serdeczne podziękowania Bóg zapłać.

7. Zapowiedzi przedślubne: I – Bogdan Radliński, kaw. z Polan, par. Łabunie i Daniela Drobyk, panna z Lipska-Polesia, par. tutejszej. II – Tomasz Czop, kaw. z Wólki Wieprzeckiej, par. Kosobudy i Joanna Winiarska, panna z Białowoli, par. tutejszej. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest w sumieniu zobowiązany powiadomić o tym księży.

8. Jest do nabycia tygodnik „Niedziela”, kalendarze KRZ i rolników, są świece wigilijne Caritas w cenie 5zł. W katolickim miesięczniku „Moja Rodzina” wywiadu udzielił ks. bp. Marian Rojek – ordynariusz Diecezji Zamojsko-Iubaczowskiej, w którym mówi o roli ojcostwa w rodzinie. Pismo oprócz spraw Kościoła porusza wiele problemów z życia polskich rodzin, gospodarki i spraw społecznych. Jeden egzemplarz kosztuje 3 zł.

9. Opiece Matki Bożej zawierzajmy naszą Ojczyznę, prośmy o dobre przeżywanie czasu Adwentu, udział  w rekolekcjach; polecajmy także siebie samych, nasze rodziny i tych, którzy potrzebują naszej modlitwy: Pod Twoją obronę…