O G Ł O S Z E N I A

28 Niedziela Zwykła – 09. X. 2011 r.

1. „Jan Paweł II – człowiek modlitwy” pod takim hasłem obchodzimy dziś XI Dzień Papieski. Bóg zapłać za ofiary składane do puszek na fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży z najuboższych rodzin.

2.  W dniu dzisiejszym na Mszy św. o g. 12.00 poświęcenie różańców dla dzieci z klas II, a bezpośrednio po Eucharystii spotkanie dla rodziców i dzieci przed I Komunią Świętą.

3. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. W Lipsku nabożeństwa różańcowe będą o godz. 16.25, w Białowoli o 16:30 a w Zarzeczu o 16:00. Na wspólną modlitwę zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci, dla których będzie też okazja uczestnictwa w konkursie a młodzież gimnazjalną jako przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. W czwartek ostatnie już w tym roku nabożeństwo fatimskie.

4. W piątek 14 października Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętajmy w modlitwie o nauczycielach. Msza św. w intencji nauczycieli i pracowników oświaty zostanie odprawiona w najbliższą niedzielę w Katedrze zamojskiej o godzinie 18:00.

5. Spotkanie dla ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 10:00, dla teatrzyku o 11:00.

6. W przyszłą niedzielę przypada 33 rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły – Jana Pawła II na stolicę Piotrową. Obchodzona jest ona w duchu dziękczynienia za dar beatyfikacji papieża.

7. Za tydzień po Mszy św. o g. 12:00, spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

8. Z kalendarza liturgicznego bieżącego tygodnia; w czwartek wspominamy bł. Honorata Koźmińskiego – prezbitera i w sobotę św. Teresę z Avila – dziewicę i doktora Kościoła.

9. Ofiary na remont świetlicy: Korniak Edward z Lipska 100zł, Radliński Antoni z Lipska Polesie 100zł, Wilkos Józef z Lipska Kosobud 100zł, Dragan Eugeniusz z Białowoli 100zł, bezim. 100 zł, Kuźma Edward z Białowoli 100zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

10. Bieżący nr TK „Niedziela” zawiera wiele aktualnych treści, dotyczących naszego życia religijnego i społecznego.

11. Opiece Matki Bożej polecajmy naszą Ojczyznę, Parafię wszystkie rodziny, dzieci i młodzież, nauczycieli i pracowników oświaty w przededniu ich święta; prośmy także w intencji modlących się w naszym kościele i tych którzy prosili nas o modlitwę.. Pod Twoją obronę… Zawierzajmy całą naszą parafię wstawiennictwu św. Michała Archanioła: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

12. Wczoraj pożegnaliśmy śp. Eugeniusza Łukaszyka z Białowoli, który przeżył 64 l. Wieczny odpoczynek…