OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 04.12.2016

II NIEDZIELA ADWENTU

1. Dziś przezywamy pierwszą niedzielę miesiąca, taca zbierana podczas Mszy św. jest przeznaczona na prace remontowe przy naszym kościele.

2. Trwają nabożeństwa adwentowe: roraty w kościele parafialnym w środy o 18.00 i w soboty o 6.00 a w piątek o 18 roraty dla dzieci.

3. Dzisiaj w niedzielę 4 grudnia obchodzimy dzień modlitwy i pomocy materialnej dla Kościoła na Wschodzie. Po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek przeznaczonych na ten cel.

4. W nadchodzącym tygodniu w czwartek 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy do udziału w wieczornej Mszy św. o godz. 17.00 w Białowoli i o 18.00 w Lipsku. Tego też dnia możemy uczestniczyć w niezwykłym, cudownym, wydarzeniu jakim jest Godzina Łaski. Jest to jedyny i niepowtarzalny czas szeroko otwartych kanałów wszelkich łask w ciągu roku. Godzina Łaski trwa od 12.00 do 13.00. Jeżeli ktoś nie może przyjść do kościoła to można z tego kanału łask skorzystać w dowolnym miejscu poprzez chwilę wyciszenia, modlitwę i skierowanie do Boga, za przyczyną Matki Bożej, prośby o konkretną łaskę.

5. Za tydzień, w niedzielę, naszą parafię odwiedzi św. Mikołaj. Zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę świętą o godz. 12.00 a rodziców o kontakt ze św. Mikołajem. Szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii.

6. W zakrystii są do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Caritas”.

7. Dziękujemy Paniom, które w tym tygodniu sprzątały Kościół: p. Aneta Greszta, p. Beata Greszta, p. Anna Ruda i p. Jadwiga Selech.

8. W nowym numerze tygodnika „Niedziela” uwagę zwracają m.in. dwa artykuły: na temat dzisiejszej akcji Pomoc Kościołowi na Wschodzie oraz zatytułowany „Nowe oblicza bezrobocia”. „Niedziela” jest do nabycia u ministrantów (5 zł).