OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 13.03.2016

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna czas Rekolekcji Wielkopostnych. Naszych duchowym przewodnikiem na ten czas jest ks. Roman Sawic, proboszcz z parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Krasnobrodzie.
  2. W czasie rekolekcji ( tj. w poniedziałek i wtorek) będzie możliwość składania ofiar do puszki na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  3. Dziś zbierane będą ofiary do puszki na Katolickie Radio Zamość.
  4. W zakrystii są do nabycia pascha liki (5zł) i baranki (4zł) na stół wielkanocny. Ich zakup jest wsparciem dla Caritas.
  5. Przypominamy o nabożeństwach wielkopostnych:
  • Droga krzyżowa: piątki o godz. 16.00 w Kościele Parafialnym i o tej samej porze w kaplicy w Zarzeczu. W Białowoli przed Mszą świętą o godz. 18.00.
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym: w niedzielę po Mszy świętej o godz. 12.00
  1. Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej czyli Niedziela Palmowa. Odbędzie się zgodnie z liturgią obrzęd poświęcenia palm. Jest to również Światowy Dzień Młodzieży. W naszej parafii tradycyjnie odbędzie się konkurs na najładniejszą palmę w dwóch kategoriach: dzieci i dorośli. Zapraszamy do wzięcia udziału.
  2. Istnieje możliwość zapisania się na wyjazd do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży. Jest to tzw. Pakiet „B” na dni 29.07. – 01.08. br. koszt 310 zł i 10 Euro. (plus przejazd autokarem ok. 50 zł. Osoby chętne  na wyjazd prosimy o kontakt z nami. Zapisy trwają do końca marca.
  3. Próba przed Misterium Męki Pańskiej w dniu dzisiejszym o godz. 16.00.
  4. Szkoła Podstawowa w Lipsku organizuje zajęcia adaptacyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym.  Zajęcia odbędą się w sobotę, 19 marca, a zapisy na w/w zajęcia przyjmowane są do 16 marca. Bliższe informacje znajdują się w tablicy ogłoszeń.
  5. W nowym numerze tygodnika „Niedziela” znajdziemy m.in. artykuł na temat Zjazdu Gnieźnieńskiego a także o św. Józefie. W dodatku diecezjalnym o uroczystościach patriotycznych w regionie upamiętniających Żołnierzy Wyklętych, zaś w Niedzieli Młodych m.in. artykuł: „Koniec wymówek”.