Ogłoszenia duszpasterskie

 19.06.2015

1. W czwartek przybędzie do naszej wspólnoty Ks. Biskup Marian Rojek, pasterz diecezji, który udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Uroczysta Msza święta z udzieleniem sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej o godz. 18.00

2. W piątek, 24 czerwca obchodzić będziemy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Jest to dzień naszego głównego odpustu  parafialnego. Msze Święte w dzień odpustu będą sprawowane w Lipsku o godz. 7:30, 12:00, w Białowoli o godz. 9.00 i w Zarzeczu o godz. 10:30. Zapraszamy szczególnie wiernych na Mszę Świętą o godz. 12:00 prosimy o włączenie się w przygotowanie procesji, dzieci I Komunijne o sypanie kwiatów i niesienie różańca.

3. Jutro po Mszy świętej próba dla młodzieży przystępującej do bierzmowania.

4. Dziś na naszym parafialnym cmentarzu odprawiona zostanie Msza Święta przed odpustem za naszych bliskich zmarłych o godz. 17:00,  poprzedzona modlitwą różańcową z wypominkami.

5. We wtorek o godz. 19:00 zbiórka ministrantów z przygotowaniem asysty na uroczystości odpustowe.

6. Organizujemy pieszą pielgrzymkę do Krasnobrodu na uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Jagodnej. Planowane wyjście jest 1 lipca w środę o godz. 14:00,  planowane dojście na godz. 18:00. Na pielgrzymkę należy zabrać, płaszcz przeciw deszczowy, wygodne buty, kanapki na drogę, wodę do picia niezbędne lekarstwa, osłonę od słońca, intencje modlitewne i różaniec. Prośba aby w miarę możliwości prosić rodzinę i znajomych o zabranie z powrotem. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa.

7. Zapowiedzi przedślubne: zap 1. Rudy Jarosław Stanisław z Lipska i Lepa Anna z Lipska.

8. Jest do nabycia tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny.