Ogłoszenia duszpasterskie

II Niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2019 r.

 

 1. Dziś przeżywamy niedzielę Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Puszka na „Krajowy Fundusz Misyjny”.
 2. Po sumie Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do licznego udziału.
 3. We wtorek, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła.
 4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszej parafii w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17.30. Najbliższe nabożeństwo Drogi Krzyżowej poprowadzi młodzież naszej parafii, za co już z góry dziękujemy młodym, a rozważania ukażą nam drogę krzyżową dzieci nienarodzonych.
 5. Za tydzień w niedzielę, 24 marca, puszka na Katolickie Radio Zamość.
 6. Z racji tego, że nasze kościoły filialne są pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego i MB Częstochowskiej oraz jubileuszu naszej parafii organizowana jest pielgrzymka parafialna trasą największych sanktuariów Łagiewniki – Częstochowa – Gidle w dniach 1-2 maja br. Koszt pielgrzymki 160 zł. Jest to opłata za transport, przewodnika, bilety wstępu do zwiedzanych miejsc, nocleg i ubezpieczenie. Wyżywienie we własnym zakresie. Zapisów można dokonać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej z zaliczką w wysokości 60 zł. Wyjazd 1 maja o godz. 4.00 z parkingu przy kościele parafialnym.
 7. Z racji jubileuszu planowane są 4-dniowe Misje Święte przed głównymi uroczystościami jubileuszowymi prowadzone przez oo. Franciszkanów. Bliższe informacje w późniejszym czasie.
 8. Dla naszej młodzieży organizowana jest pielgrzymka do Warszawy. W planie m.in. wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego i Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Termin wyjazdu 25 maja. Spotkanie organizacyjne w piątek po Mszy św.
 9. Rodziców ministrantów zapraszamy na spotkanie w najbliższą sobotę o godz. 18.30.
 10. Osoby chętne do zagrania w Pasji w Niedzielę Palmową, zapraszamy już dzisiaj i w najbliższych dniach do zgłoszenia się w zakrystii.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej Niedzieli.
 12. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Na ten tydzień zapraszamy kolejne rodziny z kolejki.
 13. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Piotr Brzyski i Natalia Konopka zapowiedź pierwsza.