OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 4 lutego 2018 roku

V Niedziela zwykła

 1. Obchodzimy piątą niedzielę zwykłą w roku liturgicznym. Taca w dniu dzisiejszym przeznaczona na nasze inwestycje parafialne. Dziś też odbywa się zmiana tajemnic różańcowych.

2. Pasterz naszej Diecezji, bp Marian Rojek skierował do nas następującą odezwę:

„Nasza Ojczyzna – Polska oraz wszyscy Polacy, mający w sercach wiarę w Boga i szczerze zatroskani o Rodzinny Dom, potrzebują dziś modlitwy i zdecydowanej zachęty do niej, aby z Bożą pomocą zwyciężały prawda, dobro, szlachetna troska o dobre imię naszego Narodu, a także wierność Ewangelii Chrystusowej we wszystkich dziedzinach życia.

Z całego serca zachęcam duszpasterzy i wszystkich wiernych Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej do podjęcia w najbliższym czasie, szczególnie podczas niedzielnych zgromadzeń Eucharystycznych, modlitwy za Ojczyznę. Niech będzie to specjalne wezwanie podczas Modlitwy Wiernych, wybrana modlitwa za Ojczyznę, np. słowami Księdza Piotra Skargi, Koronka do Bożego Miłosierdzia, dziesiątek Różańca Świętego lub inna forma modlitewnego wsparcia.

Za podjęcie tej inicjatywy serdecznie dziękuję i z serca błogosławię

+ Marian Rojek,Biskup Zamojsko-Lubaczowski”.

3. W poniedziałek, 5 lutego wspomnienie św. Agaty. Poświęcenie soli na Mszy św. o godz. 17.00 w Białowoli i 18.00 w Kościele Parafialnym.

4. W niedzielę, 11 lutego obchodzimy wspomnienie Matki Bożej z Lourdes oraz Światowy Dzień Chorego. Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia o godz. 12.00.

5. Dziękujemy za posprzątanie Kościoła. Na ten tydzień zapraszamy kolejne rodziny z kolejki,

6. W najbliższą niedzielę, ofiary składane na tacę przeznaczone będą na WSD naszej diecezji.

7. Jest do nabycia tygodnik „Niedziela”. W nim m.in. rozmowę z ks. bpem Hoserem zatytułowaną: „Ocalić życie i rodzinę”. Ponadto artykuł o cenzurze w PRL. „Niedziela” jest do nabycia na stoliku przy wyjściu z kościoła (5 zł).