1. Z racji wspomnienia św. Krzysztofa (25 lipca ) w dniu dzisiejszym dokonamy błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanocznych. Zbiórka do puszek na środki transportu dla polskich misjonarzy – MIVA Polska.

2. Trwają wakacje. Dla jednych jest to czas odpoczynku, wyjazdów i urlopów, dla rolników to okres intensywnej pracy. Módlmy się o dobrą pogodę na czas żniw.

3. Trwają zapisy na pieszą XXXVII Diecezjalną Pielgrzymkę z Zamościa na Jasną Górę.

4. W piątek, 26 lipca, wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP. Jest to dzień szczególnej wdzięczności dla naszych rodziców i dziatków. W naszej Wspólnocie tą wdzięczność wyrazimy modlitwą różańcową za naszych rodziców o godz.17.30. Bardzo serdecznie zapraszamy.

5. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej Tygodnika Niedziela. Temat nr. brzmi: „Trzeba jasno powiedzieć dość”.

6. W sierpniu będziemy obchodzić następujące uroczystości:
11.08 – odpust ku św. Romana o godz.12.00 wraz z poświęceniem kapliczki czego dokona ks. bp senior Jan Śrutwa,
15.08 – w Uroczystość Wniebowzięcia NMP (dożynki parafialne o godz.12.00),
18.08. Msza św. na cmentarzu o godz.18.00,
25.08. odpust w Białowoli ku czci NMP Częstochowskiej.

7. Zapowiedz przedmałżeńska:
Pupiec Bartłomiej i Matczuk Ewelina,
Orzeł Mateusz i Kuźma Marlena,
Łapa Patryk i Dziwota Iwona,
Binduga Jarosław i Surmacz Anna.

8. Życzymy błogosławionego nowego tygodnia.