Ogłoszenia parafialne

Trzecia Niedziela Adwentu – 11.12.2016.

 

1. Dziś obchodzimy Niedzielę Radości – Gaudete, bo Pan jest blisko. Ponadto rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

 2. W środę, 14 grudnia rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Narodzenia Pańskiego.

 3. Przypominamy, że Msza święta o Matce Bożej, zwana roratnią, jest celebrowana w każdą środę o godz. 18.00 a w soboty o godz. 6.00 rano. W piątki o godz. 18.00 roraty dla dzieci. Zachęcamy do uczestnictwa w tej modlitwie.

 4. Za tydzień, w IV niedzielę Adwentu rozpoczną się rekolekcje adwentowe w naszej parafii. Msze święte jak każda niedzielę, w poniedziałek zaś i we wtorek plan jest zmieniony. W tych dniach Msze święte będą odprawiane według następującego planu: w kościele parafialnym: 8.00 i 18.00 a w kaplicach: Zarzecze – 10.00 a Białowola 16.30. W poniedziałek dzień spowiedzi.

 5. Są w naszych rodzinach chorzy, którzy z wielu powodów nie mogą przyjmować kapłana przychodzącego w pierwsze piątki miesiąca. Dodatkowe odwiedziny tych chorych przed świętami Bożego Narodzenia odbędą się w dniach 23.12 (piątek). Rodziny prosimy o zachętę chorych do przystąpienia do sakramentu pojednania i przyjęcie Komunii św. oraz o zgłoszenie tych chorych w zakrystii.

 6. Do nabycia są jeszcze świece na stół wigilijny w cenie 5 zł. Radnych prosimy o rozniesienie opłatków.

 7. Dziękujemy osobom, które w tym tygodniu sprzątały Kościół: Danuta Korga, Wanda Dziurdza i Józef Gałan. Dziękujemy za ofiarę na kwiaty.

 8. Zachęcamy do nabycia Tygodnika „Niedziela”. Tematem numeru jest „Uwodzicielska moc chrześcijaństwa.”