OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Uroczystość Narodzenia Pańskiego, 25 grudnia 2016 r.

1. Przeżywamy czas Narodzenia Pańskiego. Dziś można uzyskać odpust zupełny za przyjęcie w pobożnym usposobieniu błogosławieństwa papieskiego „Urbi et orbi” – „Miastu i światu”. (nawet za pośrednictwem radia i telewizji)

 

2. W poniedziałek, 26 grudnia święto św. Szczepana, pierwszego męczennika Kościoła. Taca na Kapłański Fundusz Zdrowotny.

 

3. Ze względu na to, że w tym roku niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego przypada 1 stycznia, w piątek – 30 grudnia będziemy obchodzili Święto Świętej Rodziny z Nazaretu. Ogarniamy myślą i modlitwą nasze rodziny, często borykające się z różnymi trudnościami.

 

4. W sobotę, 31 grudnia, zakończenie Starego Roku 2016. O godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo Dziękczynno-przebłagalne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny.

 

5. W niedzielę – 1 stycznia, Nowy Rok Pański 2016 – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Matki Odkupiciela, głównej Patronki naszej Diecezji.

 

6. Wizyta duszpasterska w naszej parafii rozpocznie się 28 grudnia. W tym tygodniu chcemy odwiedzić: w środę od godz. 9.00 Zarzecze – dwóch księży; czwartek od godz. 9.00 Topornica od bloków– ks. proboszcz, Lipsko od zakrętu – ks. wikariusz. W Piątek, od godz. 14.00: Lipsko Polesie od p. Kukiełków do p. Chmielewskich –; ks. proboszcz od p. Jasica do p. Bartoń – ks. wikariusz. W sobotę, od godz. 9.00: Czarnowoda od p. Banielowej – ks. wikariusz; Szewnia Górna od Lipska Polesia – ks. proboszcz (do spotkania).

 

7. Za tydzień Pierwsza Niedziela Miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych. Taca na inwestycje parafialne.

 

8. Dziękujemy za sprzątanie Kościoła w tym tygodniu: pani Milena Świstek, pani Danuta Świstek, pani Ewa Kot

 

9. Zmarł pochodzący z Lipska Ryszard Skowron, pogrzeb we wtorek o godz. 13.30 w Lipsku.

 

10. Jest do nabycia świąteczny numer Tygodnika Katolickiego Niedziela.