6 stycznia 2015 r. ulicami Zamościa przejdzie Orszak Trzech Króli pod patronatem J.E. Ks. Biskupa Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej Mariana Rojka, Prezydenta Miasta Zamość i Wójta Gminy Zamość. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Diecezjalny Klub Sportowy „Gaudium” Zamość.

Do wzięcia udziału w tym wydarzeniu zachęcamy dzieci, młodzież, dorosłych, całe rodziny naszej Parafii.

Formowanie szyku orszaku rozpocznie się od 10:30 przy Urzędzie Gminy Zamość. Orszak ruszy o godzinie 11:00 w kierunku Katedry Zamojskiej.

W drodze do Katedry będziemy świadkami scen biblijnych. Pierwsza z nich, „Pokłon pastuszków”, będzie mieć miejsce na schodach kościoła p.w. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, druga „Narodzenie Pana Jezusa” przy kościele p.w. św. Katarzyny, trzecia „Walka dobra ze złem” na Rynku Wielkim.

O godz. 12:00 w Katedrze Mszę Świętą dziękczynną będzie celebrował ks. bp Mariusz Leszczyński.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnego kolędowania w Zamościu podczas  Orszaku Trzech Króli.

 

                                                          ks. proboszcz -Tomasz Winogrodzki