Sprawozdanie z działalności Duszpasterstwa Nauczycieli

Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej w roku 2010.

 

 

1. Wystosowałem zaproszenie na 73. ogólnopolską Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Gorę 1- 2.07.2010 r. pod hasłem „Jedność z Bogiem drogą do jedności z człowiekiem” i IX Ogólnopolskie Sympozjum Nauczycieli.

2. Dzień Edukacji Narodowej. 14.10.2010 r. Msza św. w intencji nauczycieli z całej diecezji w katedrze zamojskiej.

Dzień Edukacji Narodowej jest świętem ludzi zaangażowanych w trud kształcenia oraz wychowania dzieci i młodzieży. Z tej okazji zostali zaproszeni na wspólną modlitwę Profesorowie, Nauczyciele, Wychowawcy i Pracownicy Oświaty na uroczystą Mszę św. celebrowaną w Katedrze Zamojskiej. Mszy św. przewodniczył pasterz naszej diecezji J. E. Ks. Biskup dr Wacław Depo. Uroczystość odbyła się w dniu 14 października 2010 r. o godz. 18:00. Liturgię Mszy św. przygotowali nauczyciele i młodzież z II LO im. Marii Konopnickiej w Zamościu. We Mszy św. wzięli udział władze Miasta i Gminy Zamość m.in. Przewodniczący Rady Miasta Jan Matwiejczuk, Wójt Ryszard Gliwiński, przewodniczący Rady Gminy Jerzy Bondyra i Kierownik Oddziału Zamiejscowego w Zamościu Kuratorium Oświaty w Lublinie mgr Jan Lelonek.

3. Wypominki za zmarłych nauczycieli. Msza św. w Lipsku 19.11.2010 r.

Zwróciłem się z prośbą o przygotowanie i dostarczenie imion i nazwisk zmarłych nauczycieli, pracowników oświaty ich rodzin i zmarłych uczniów, których chcieliśmy wspomnieć w czasie modlitwy, szczególnie zmarłych w ostatnim czasie. Zaprosiłem do wspólnej modlitwy nauczycieli, młodzież szkolną i rodziny zmarłych. Była to okazja do spłacenia długu wdzięczności wobec Tych, którzy dzielili się z nami wiedzą, umiejętnościami, doświadczeniem i mądrością życia.